All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹44,966You save - ₹5,107
Innovation can amaze us anytime. This simply crafted diamond ring has the exquisite charisma to portray the design of the crown which always praises women's beauty. This gold ring will do the same to glorify your vision.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000146463 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹29,179(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,168 |
| Making Charge | ₹1,351 |
| GST (3%) | ₹1,161 |
| Total Price | ₹39,859 |