All filters
The uniqueness of this contemporary diamond pendant lies in the semi-circular and linear pattern dominating this masterpiece. This diamond pendant comes with the glow of numerous shining diamonds in its design, making it the perfect piece of jewellery for your lady love. Add a touch of dazzle to your everyday look with this exquisite diamond pendant.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000662092 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,320 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,539 |
| Total Price | ₹52,839 |