All filters
Strong women don't have the attitude they have standards, and their standards can beat anyone in this world. This stylish yet unique designed long earring will give you a diva look at the event. Feel lucky to adorn this diamond showcased rose gold crafted ring personifies your vision. Amaze yourself by adorning this with a straight line suit, formal wear to look great eternity.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000504119 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,089 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,263 |
| Total Price | ₹43,332 |