All filters
The glamour of these exquisite diamond studs encrusted with 0.32 carat diamonds encrusted in 18K gold will amaze everyone around you with their abstract design. There are two reversed G patterns with some shining diamonds skilfully encrusted. Flaunt them every time you are in the mood to create a style statement.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000662004 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.09 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹23,135(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,378 |
| Making Charge | ₹4,567 |
| GST (3%) | ₹1,623 |
| Total Price | ₹55,703 |