All filters
Love does not consist in gazing at each other but expressing yourself without even uttering a word. This beautiful artistic diamond ring is given a curving design with a diamond embedded design in the middle to make it attractive. A stunning piece for every occasion and express your love all the way.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000615547 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-VVS-SI |
| Diamond Weight | 0.37 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹30,855 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,639 |
| Total Price | ₹56,265 |