All filters
Women get easily distracted by shiny objects, and to keep that shine effect here we are presenting this royal rose gold diamond enriched ring to make your hand the most pretty hand ever. Adorn this ring to your fingers daily with your attire. Let present your own self this time with this stunning ring.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000504116 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹31,433(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,664 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,858 |
| Total Price | ₹63,775 |