All filters
Be the girl who just made for glam. This diamonds enhanced rose gold crafted exceptional ring will give you that charm to glow with virtue. It is more glamourous more trinket. Impress everyone by its grace. You can adorn this with a dress or formal wear in your regular day.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000504134 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.06 g
|
| Diamond Quality | IJ-VS |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹22,803(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,440 |
| Making Charge | ₹4,510 |
| GST (3%) | ₹1,403 |
| Total Price | ₹48,156 |