All filters
Add a hint of sparkle with 0.08 carat diamonds set in warm 18K yellow gold. This charming pendant brings understated elegance that’s perfect for daily wear or a meaningful gift. A timeless piece that effortlessly fits into any style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000593752 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹29,887(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,248 |
| Making Charge | ₹5,725 |
| GST (3%) | ₹1,256 |
| Total Price | ₹43,116 |