All filters
Elevate your ear stack with these exquisite gold ear cuffs, designed for effortless elegance. Each cuff features a radiant cluster of brilliant diamonds, meticulously set to form a captivating floral or star-like motif. Ideal for both daily wear and special occasions, they offer a unique blend of contemporary style and timeless sparkle. Add them to a casual blazer and jeans combo for an elevated everyday look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000802598 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹17,268(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,040 |
| Making Charge | ₹6,650 |
| GST (3%) | ₹1,499 |
| Total Price | ₹51,457 |