All filters
Graceful and delicately expressive, this diamond ring epitomises feminine elegance. Three radiant blossoms bloom along a sleek rose gold band, symbolising love in its purest form, serene, enduring, and beautifully intertwined.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000862844 |
| Metal/Purity | 9K Rose Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.8 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹4,428(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,950 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹676 |
| Total Price | ₹23,179 |