All filters
Embrace eternal elegance with this dainty diamond pendant. A fluid, infinite-twist form in radiant gold is traced with diamonds and finished with a single sparkling accent. Graceful and expressive, it’s designed to move with you, lending quiet radiance to every moment.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000869377 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹3,321(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,960 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹673 |
| Total Price | ₹23,079 |