All filters
This diamond pendant in rose gold has an exclusive standout design to make you float, metaphorically. Like moonshine on petals, this diamond pendant softly glows your being. It is an irresistible match for a woman with a mind.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255030 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.96 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹43,834(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,520 |
| Making Charge | ₹9,307 |
| GST (3%) | ₹2,030 |
| Total Price | ₹69,691 |