All filters
Keep your style - chic and minimal with these 0.20 carat diamond studs crafted in 18K gold and inspired by the allure of ethnic tribal art. A perfect addition to your elegant style, these earrings will add a touch of shimmer to your attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000686065 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹30,440(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,182 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,604 |
| Total Price | ₹55,046 |