All filters
Crafted to captivate, this diamond mangalsutra marries tradition with contemporary finesse. The sculpted dual-curve design in gold and diamonds reflects the strength, grace, and effortless poise of the modern woman, radiant in every sense.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000686383 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.51 carat
|
| Gold Value | ₹36,263(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹42,840 |
| Making Charge | ₹12,450 |
| GST (3%) | ₹2,747 |
| Total Price | ₹94,300 |