All filters
Express your admiration for your brother's love and care with this 0.11 carat diamond rakhi pendant crafted in 14K gold. Celebrate the bond of togetherness with this emblem of eternal love.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000772453 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.048 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹9,049(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,240 |
| Making Charge | ₹3,770 |
| GST (3%) | ₹662 |
| Total Price | ₹22,721 |