All filters
Delicate and refined, this diamond ring features a graceful bypass band that embraces an artful floral design. Sparkling diamonds trace the curve of the band and accent the bloom, weaving an elegant creation that transitions effortlessly from everyday wear to special occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000853423 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹15,542(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,120 |
| Making Charge | ₹6,045 |
| GST (3%) | ₹1,102 |
| Total Price | ₹37,809 |