All filters
Step into the spotlight with this exquisite diamond gold necklace. Its flowing design, inspired by classic artistry, is adorned with a breathtaking blanket of sparkling diamonds, making it a statement of pure luxury. An emblem of glamour and sophistication, it is the perfect adornment for enchanting soirées.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGN-D000854459 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 97.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 11.31 carat
|
| Gold Value | ₹8,44,406(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,50,040 |
| Making Charge | ₹1,52,112 |
| GST (3%) | ₹58,397 |
| Total Price | ₹20,04,955 |