All filters
Designed like a beautiful bloomed flower and encrusted with 0.19 carat diamonds in 14K gold, these trendy diamond studs will refresh your everyday look with a touch of shine. Minimalist yet dazzling, these studs will effortlessly complement your everyday wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000646306 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹9,498(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,291 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹892 |
| Total Price | ₹30,609 |