All filters
Effortlessly chic, this diamond chain pendant showcases two interlocked squares, one in polished gold, the other accented with shimmering diamonds. Its clean, graceful design makes it an ideal everyday adornment, effortlessly complementing both casual and sophisticated styles.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000821473 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.3 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹37,127(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹35,600 |
| Making Charge | ₹10,029 |
| GST (3%) | ₹2,483 |
| Total Price | ₹85,239 |