All filters
Embrace tradition with a modern twist, this mangalsutra pairs the classic black bead chain with a sleek four-petal diamond motif. Effortlessly elegant and versatile, it’s designed for the woman who celebrates heritage with contemporary grace.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000773585 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 6.6 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.27 carat
|
| Gold Value | ₹56,985(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,840 |
| Making Charge | ₹19,050 |
| GST (3%) | ₹3,027 |
| Total Price | ₹1,03,902 |