All filters
Elegant and refined, this diamond pendant features a fluid leaf-like form that captures the beauty of nature with a modern twist. Its delicate sparkle and graceful curves make it a timeless choice for everyday wear or understated festive charm.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000768557 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.13 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹18,391(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,640 |
| Making Charge | ₹4,643 |
| GST (3%) | ₹1,221 |
| Total Price | ₹41,895 |