All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹97,890You save - ₹11,994
Bring a balance in your life with these equipoise diamond earrings encrusted with 0.44 carat diamonds in 14K gold and enjoy the sparkles of life. The array of circular patterns will add to your feminine charm and beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000587206 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.39 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.44 carat
|
| Gold Value | ₹48,052(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,670 |
| Making Charge | ₹2,672 |
| GST (3%) | ₹2,502 |
| Total Price | ₹85,896 |