All filters
Light up your life with the elegant glow of these diamond studs encrusted with 0.17 carat diamonds in 18K gold and stand out from the crowd. Flaunt the distinct magic created by these beautiful pieces of jewellery and highlight your appeal with their versatility and contemporary glow.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000662011 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,613 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,125 |
| Total Price | ₹38,593 |