All filters
This elegant diamond ring is sure to amaze everyone with its trendy and glamorous glow. The numerous diamonds studded in its design enhance its uniqueness. Resembling a crown, this diamond ring will make you feel like a queen every time you slide it down your finger.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642806 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.42 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹39,005 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹2,026 |
| Total Price | ₹69,538 |