All filters
Become an enthralling woman with more faith than fear by flaunting these uniquely designed diamond studs by Senco. These triangular-shaped studs with curvy ends in 14K rose gold have shimmering 0.3 carat diamonds to add more shine to your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667460 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹16,146(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,200 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,429 |
| Total Price | ₹49,032 |