All filters
It is time to get entangled in love by flaunting this loving diamond pendant studded with 0.41 carat diamonds in 18K gold. The prominent heart-shaped diamond dangling from an entangled heart pattern makes it a style statement for both day and night.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000675672 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.77 g
|
| Diamond Quality | G-VS |
| Diamond Weight | 0.41 carat
|
| Gold Value | ₹8,524(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹48,755 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹1,828 |
| Total Price | ₹62,732 |