All filters
These 0.14 carat diamond earrings, crafted in 14K gold, feature gently angled triangular edges and geometric facets, adding a refined touch to the design. A beautiful way to show your partner the love they truly deserve.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000796948 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹14,247(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,350 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹996 |
| Total Price | ₹34,184 |