All filters
Designed to feel light and effortless, this diamond pendant features a silhouette that moves beautifully with you. Style it with clean necklines, satin tops, or minimalist dresses for a look that feels modern, graceful, and endlessly wearable.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000783739 |
| Metal/Purity | 9K Rose Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹7,749(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,200 |
| Making Charge | ₹5,535 |
| GST (3%) | ₹795 |
| Total Price | ₹27,279 |