All filters
Since affection is very important in every love relationship, the karigars at Senco have designed this shimmering diamond pendant with a 0.18 carat heart-shaped diamond and two sleek heart patterns enclosing it. Designed in 18K gold with a unique pattern, this pendant will add a classy touch to your entire look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000675385 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.66 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹7,306(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,116 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹962 |
| Total Price | ₹33,009 |