All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹25,532You save - ₹3,963
An enchantress spreads the shine with magic. This simple yet magical rose gold crafted diamond ring will magnify you with the magic of grace. Feel pride with sober.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000551747 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.06 carat
|
| Gold Value | ₹13,994(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,881 |
| Making Charge | ₹1,065 |
| GST (3%) | ₹629 |
| Total Price | ₹21,569 |