All filters
Feel the magic of four petals with this enchanting diamond bracelet inspired by the same. Two of the petals in gold are inspired by the heart motif while the beauty of the other two are highlighted with pretty diamonds. The gold string joining the three heart motifs is sleek and trendy. This sparkling diamond bracelet can easily match your contemporary style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000652369 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.032 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.34 carat
|
| Gold Value | ₹55,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹29,920 |
| Making Charge | ₹10,056 |
| GST (3%) | ₹2,871 |
| Total Price | ₹98,547 |