All filters
This 0.29 carat diamond chain pendant crafted in 14K rose gold showcases two swans gracefully intertwined with each other, highlighting their beauty and adding to your appeal. This chain pendant from our Signature Collection creates a sense of poise and elegance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000691826 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.96 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹34,191(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,681 |
| Ceramic | ₹180 |
| Making Charge | ₹9,307 |
| GST (3%) | ₹2,111 |
| Total Price | ₹72,470 |