All filters
Gracefully sculpted with a scalloped, floral-inspired motif, this gold ring shimmers with teardrop and brilliant-cut diamonds. The asymmetrical silhouette brings a modern edge to its timeless charm, ideal for daily wear or celebrating special moments. PLEASE NOTE:-The dimension of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000686819 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹38,742(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,120 |
| Making Charge | ₹8,331 |
| GST (3%) | ₹1,866 |
| Total Price | ₹64,059 |