All filters
Let your inner beauty shine through with these 0.19 carat diamond hook earrings crafted in 14K gold. Resembling a sword, these earrings are a symbol of your resilience and beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000733759 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹10,448(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,640 |
| Making Charge | ₹4,260 |
| GST (3%) | ₹971 |
| Total Price | ₹33,319 |