All filters
These innovative diamond studs are designed for today's empowered women to accentuate their natural beauty and make a lasting impression. Adorned with 0.27 carat diamonds in 18K gold, the unique design inspired by adjustable nuts and bolts will effortlessly enhance your style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000727762 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.73 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹52,357(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,503 |
| Making Charge | ₹10,942 |
| GST (3%) | ₹2,635 |
| Total Price | ₹90,437 |