All filters
Embrace yourself as you see this stunning diamond ring. The ring is designed with a heart-shaped diamond embedded ring with a diamond-studded leaf-like design by the side. Wear it for an evening party and you are sure to be the queen of hearts.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000600468 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-VVS |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹11,397(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,659 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹1,070 |
| Total Price | ₹36,719 |