All filters
An embraced circle portrays happiness along with shine. This rose gold diamond pendant will beautifully allure your attire which gives you happiness and shine wherever you go. You can adorn this with any outfit.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000571954 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.99 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.34 carat
|
| Gold Value | ₹8,548(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,489 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹1,340 |
| Total Price | ₹46,002 |