All filters
This stunning overlapping diamond ring, crafted in 18K rose gold, features 0.27 carat diamonds. The charming butterfly symbolizes transformation and freedom. Whether worn as a reminder of personal growth or as a celebration of life€™s beautiful moments, this piece connects you to timeless meanings.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000772300 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹28,005(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,760 |
| Making Charge | ₹5,402 |
| GST (3%) | ₹1,716 |
| Total Price | ₹58,883 |