All filters
A 4 petal pendant with an embedded craft. This rose gold diamond pendant with a lightweight touch admire you to wear this pendant whenever you wish to. Team up with kurtas, dresses, or salwar suit to look great in them.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000360499 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.44 carat
|
| Gold Value | ₹25,643(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,200 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹1,683 |
| Total Price | ₹57,763 |