All filters
A woman can show her vogue charisma by flaunting the right piece of jewellery. These 0.63 carat diamond danglers beautifully designed in 14K gold glorifies the class and dignity of a woman. Perfectly goes with sarees, suits, or dresses at the party.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000546083 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 7.92 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.63 carat
|
| Gold Value | ₹68,382(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹51,728 |
| Making Charge | ₹15,139 |
| GST (3%) | ₹4,058 |
| Total Price | ₹1,39,307 |