All filters
Stay committed to your beauty and flaunt these beautiful 0.28 carat diamond studs designed just for you. Get these pretty ear studs in 14K rose gold to look prettier than everyone around you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000511519 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹24,694(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,600 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹1,690 |
| Total Price | ₹58,012 |