All filters
Surprise everyone around you with the beauty of this diamond bracelet. Its beauty is enhanced with rose gold and a few diamonds studded to form the tribal motif. This diamond bracelet will become an everyday partner to give you company.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000187582 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 8.25 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹91,320(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,873 |
| Making Charge | ₹15,720 |
| GST (3%) | ₹3,838 |
| Total Price | ₹1,31,751 |