All filters
These starry flower-shaped diamond studs encrusted with 0.31 carat diamonds in 18K gold are perfect for ladies to make them all time happy and peaceful. Adorn these studs with your outfit that fits you best at every place.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000297198 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | G-VVS |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹46,816 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹2,364 |
| Total Price | ₹81,160 |