All filters
Exude refined sophistication with this gold ring, sculpted in a contemporary swirl that elegantly frames twin diamond-set arcs. Light yet luxurious, its fluid design delivers a luminous sparkle, making it a polished choice for corporate elegance or a thoughtfully chosen gift.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000613863 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹9,963(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,840 |
| Making Charge | ₹6,945 |
| GST (3%) | ₹983 |
| Total Price | ₹33,731 |