All filters
Be like butterflies in the garden of life with this 0.83 carat diamond noa bangle inspired by the allure of Mariposa, the Spanish term for butterflies. This fabulous adornment in 18K rose gold will appeal to modern women who love defying history and social confines.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000683165 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 8.36 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS |
| Diamond Weight | 0.83 carat
|
| Gold Value | ₹92,537(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹1,42,364 |
| Making Charge | ₹15,914 |
| GST (3%) | ₹7,525 |
| Total Price | ₹2,58,340 |