All filters
The dual elliptical patterns in this 0.13 carat diamond ring are a gentle reminder that the inner beauty of a woman makes her outer beauty exquisitely beautiful. The sophisticated design in 18K gold will magnify your beauty even further.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000680922 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹29,223(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,499 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹1,390 |
| Total Price | ₹47,723 |