All filters
A study in quiet luxury, this diamond pendant features a refined circular halo crafted with brilliant and baguette-cut diamonds for a subtle yet striking sparkle. The dual-ring design adds sophistication while remaining effortlessly elite, and is perfect for daily elegance or fine evening dressing. PLEASE NOTE:- The dimensions of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000836694 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.91 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹25,125(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹29,760 |
| Making Charge | ₹5,524 |
| GST (3%) | ₹1,813 |
| Total Price | ₹62,222 |