All filters
Since true love makes us feel like the king of the world, these elite diamond studs resembling a crown will be the right piece of jewellery for you to complete your minimal day look with a touch of shine. The rhombus pattern encrusted with 0.2 carat diamonds and the 18K gold pattern with a shiny finish will highlight the beauty of your soul.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000590478 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,335 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,364 |
| Total Price | ₹46,827 |