All filters
Let your outer beauty complement your inner beauty by sliding down this exquisite diamond ring on your finger and let its elevated design dazzle everyone around you. The uniqueness of this piece of accessory by Senco lies in its design. The shimmering 0.43 carat diamond in a square pattern adds to the glow of this masterpiece and will elevate your beauty even further.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000514607 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.07 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.43 carat
|
| Gold Value | ₹45,051(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹64,835 |
| Making Charge | ₹9,541 |
| GST (3%) | ₹3,583 |
| Total Price | ₹1,23,010 |