All filters
Striking yet refined, these interlocking gold stud earrings merge clean lines with understated brilliance. Diamond detailing adds a soft contrast to the polished gold, while the sculptural form lends a contemporary edge, perfect for effortless transitions from day to night.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000723470 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹9,963(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,360 |
| Making Charge | ₹6,945 |
| GST (3%) | ₹1,239 |
| Total Price | ₹42,507 |